Dubbeldoppad PVC kemikalieskyddshandske med vanlig ärm. Den tål kontaktvärme upp till 100°C, ger bra grepp i olja, har ett stickat foder, är ftalatfri och har ett 0,2 mm kemikalieskyddsskikt. Förböjda fingrar och en bekväm och mjuk design leder till mindre handtrötthet och förbättrad arbetseffektivitet.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 80,50 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 8 - 11 |
| Längd | 300 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.212 kg |
| Bunt vikt | 2.544 kg |
| Kartong vikt | 12.720 kg |
| Certifikat | EN ISO 374-1:2016/A1:2018 Type B |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 808,00 kr
Från 189,00 kr
Från 558,00 kr
Från 170,00 kr
Från 41,60 kr
Från 129,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |