Dubbeldoppad PVC kemikalieskyddshandske med extra lång ärm. Den tål kontaktvärme upp till 100°C, ger bra grepp i olja, har ett stickat foder, är ftalatfri och har ett 0,2 mm kemikalieskyddsskikt. Förböjda fingrar och en bekväm och mjuk design leder till mindre handtrötthet och förbättrad arbetseffektivitet.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 120,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 8 - 11 |
| Längd | 450 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.300 kg |
| Bunt vikt | 3.600 kg |
| Kartong vikt | 18.000 kg |
| Certifikat | EN ISO 374-1:2016/A1:2018 Type B |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 282,00 kr
Från 772,00 kr
Från 127,00 kr
Från 91,00 kr
Från 230,00 kr
Från 558,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |