Vinterfodrad neoprenbelagd 0,5 mm handske med kemikalie-, skär- och värmeskydd. Skrynkligt greppmönster för extra grepp. Tål kontaktvärme upp till 500°C. Hög skyddsnivå. Latexfri och extra lång.
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | LK |
| Storlek | 10 |
| Längd | 450 mm |
| Förpackning | 1 st |
| Vikt | 0.245 kg |
| Bunt vikt | 2.950 kg |
| Kartong vikt | 18.990 kg |
| Certifikat | Lämplig för livsmedelshantering med undantag för feta livsmedel |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 772,00 kr
Från 282,00 kr
Från 127,00 kr
Från 91,00 kr
Från 230,00 kr
Från 94,50 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |