Denna mycket slitstarka 1.3 mm handske i naturgummi har en hög skyddsnivå och ger bra rörlighet. Bomullsfodret ger komfort och mönstret på utsidan ger ett särskilt bra grepp. Handskarna är extra långa och finns i två färger, blå och orange. För orange välj 8163.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 79,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | LK |
| Storlek | 7 - 11 |
| Längd | 350 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.250 kg |
| Bunt vikt | 1.600 kg |
| Kartong vikt | 18.000 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 808,00 kr
Från 189,00 kr
Från 558,00 kr
Från 41,60 kr
Från 170,00 kr
Från 129,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |