Bekväm läderhandske av hög kvalitet för grövre arbeten. Slitstark nötnarv i handflatan som motverkar nötningsskador. Ovanhand och foder av bomullsjersey för förbättrad andningsförmåga och torra händer. Ovanhand med resår för bättre passform. Säkerhetsmanchett med bättre skydd för handleden. Modern blå och beige färg.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 95,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 14 | |
| 15 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 7 - 15 |
| Längd | 220-290 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.143 kg |
| Bunt vikt | 0.858 kg |
| Kartong vikt | 9.116 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 660,00 kr
Från 281,00 kr
Från 660,00 kr
Från 71,50 kr
Från 189,00 kr
Från 103,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |