Stark och robust ofodrad svetshandske i getskinn och nötspaltläder, bra smidighet och rörlighet och perfekt passform. Står emot svetsgnistor och stänk och tål kontaktvärme upp till 100°. Förstärkt pekfinger och förstärkta sömmar. För allroundarbete.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 207,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 7 - 12 |
| Längd | 310-360 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.185 kg |
| Bunt vikt | 2.220 kg |
| Kartong vikt | 11.860 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 101,00 kr
Från 71,50 kr
Från 281,00 kr
Från 74,00 kr
Från 106,00 kr
Från 37,30 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |