En robust svetshandske i högkvalitativt fullnarv getskinn med Kevlar®-sömmar. Bra skydd mot nötning. Tål kontaktvärme upp till 100°C. Handsken har ett förstärkt pekfinger, förstärkta sömmar, utmärkt fingertoppskänslighet, en bekväm passform och en hög skyddsnivå. Den tål även svetsgnistor och stänk.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 181,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 6 - 11 |
| Längd | 300-350 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.127 kg |
| Bunt vikt | 1.524 kg |
| Kartong vikt | 10.400 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 4 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 101,00 kr
Från 71,50 kr
Från 281,00 kr
Från 74,00 kr
Från 106,00 kr
Från 37,30 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |