Svetshandske av högsta kvalitet för värme- och skärskydd (B) tillverkad av värmebeständig fullnarv getmocka och förstklassigt nötspaltläder. Perfekt för arbeten där både värmeskydd och skärskydd behövs. Förstärkta sömmar i KEVLAR®, vatten- och oljeavvisande, för allroundarbete. Mudd ökar komforten och förhindrar att smuts kommer in i handsken.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 410,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 13 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. III |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 6 - 13 |
| Längd | 310-370 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.235 kg |
| Bunt vikt | 2.820 kg |
| Kartong vikt | 14.100 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 101,00 kr
Från 71,50 kr
Från 281,00 kr
Från 74,00 kr
Från 106,00 kr
Från 37,30 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |