Läderhandske av högsta kvalitet med vatten- och oljeavvisande handflata och handrygg i polyester. Perfekt för bra grepp i tuffa, hala, oljiga och feta miljöer. Hög skyddsnivå och bra fingertoppskänsla. Tillverkad av fullnarv kohud och polyester. Genom att köpa den här produkten stödjer du Leather Working Group-certifierade garverier.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 155,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 5 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 5 - 12 |
| Längd | 210-255 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.044 kg |
| Bunt vikt | 0.270 kg |
| Kartong vikt | 2.720 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 101,00 kr
Från 71,50 kr
Från 281,00 kr
Från 74,00 kr
Från 106,00 kr
Från 37,30 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |