En mycket mjuk och ändå mycket slitstark läderhandske av hög kvalitet med skärskydd (B). Perfekt för allround- och monteringsarbete och arbete med vassa föremål. Helfodrad med förstärkt pekfinger och förstärkta fingertoppar. Genom att köpa den här produkten stödjer du Leather Working Group-certifierade garverier.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 308,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 13 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 7 - 13 |
| Längd | 220-275 mm |
| Förpackning | 1 st |
| Vikt | 0.076 kg |
| Bunt vikt | 0.647 kg |
| Kartong vikt | 6.900 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 101,00 kr
Från 71,50 kr
Från 281,00 kr
Från 74,00 kr
Från 106,00 kr
Från 37,30 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |