Slitstark, helfodrad skyddshandske för uniformsyrken. Getnarv av hög kvalitet med Kevlar®-fiber för skärskydd nivå B. Förstärkt pekfinger för ökad hållbarhet. Handsken är flexibel och ger bra fingertoppskänsla. Designad för smal till normal hand med justerbart handledsstöd. Touchfunktion.
| Antal | 3 |
|---|---|
| Pris/st | 581,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 6 - 12 |
| Längd | 230-265 mm |
| Förpackning | 3 st |
| Vikt | 0.127 kg |
| Bunt vikt | 0.000 kg |
| Kartong vikt | 8.220 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 101,00 kr
Från 71,50 kr
Från 281,00 kr
Från 74,00 kr
Från 106,00 kr
Från 37,30 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |