Framtagen för arbete i kalla miljöer såsom kyl- och frysrum, kyltransport med flera. Utrustad med TEGERA® Calothan? i handflatan för utmärkt skydd mot kontaktkyla och fodrad med Thinsulate? gjord av 35% återvunnen polyester. Den har en slitstark handflata i mjukt nötläder, förstärkt med en sandig yta som ger extra grepp. Ovansidan är tillverkad av flexibel, ventilerande polyester för komfort hela dagen. Touchscreen-kompatibel på tumme och pekfinger för smidig användning.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 335,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 7 - 12 |
| Längd | 255-310 |
| Vikt | 0.206 kg |
| Bunt vikt | 1.220 kg |
| Kartong vikt | 13.420 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 4 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 660,00 kr
Från 281,00 kr
Från 660,00 kr
Från 71,50 kr
Från 189,00 kr
Från 103,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |