TEGERA® Cold Supply 6147 kombinerar värmen från en tumvante med rörligheten hos en handske, vilket gör den idealisk för arbete i kylkedjan. Utrustad med TEGERA® Calothan? för skydd mot kontaktkyla och fodrad med Thinsulate? av 78% återvunnen polyester för optimal isolering. Det separata pekfingret ger smidighet, och handsken är touchscreen-kompatibel på tumme och pekfinger för enkel användning. Förstärkt handflata i läder med en sandig yta som ger extra grepp och en ventilerande ovansida för komfort och hållbarhet.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 320,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 7 - 12 |
| Längd | 260-305 mm |
| Vikt | 0.200 kg |
| Bunt vikt | 1.230 kg |
| Kartong vikt | 13.310 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 660,00 kr
Från 281,00 kr
Från 660,00 kr
Från 71,50 kr
Från 189,00 kr
Från 103,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |