En flexibel skärskyddshandske, nivå C, med justerbart kardborrband för bästa passform. Granulerad innerhand för bästa grepp, latexdoppad för vattenavvisande innerhand och knoge. Tål kontaktvärme upp till 100°C. En handske som motverkar risk för skärskador, nötningsskador och som passar arbeten i smutsiga och våta miljöer.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 205,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 7 - 11 |
| Längd | 220-260 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.134 kg |
| Bunt vikt | 1.170 kg |
| Kartong vikt | 12.700 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 2 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 67,50 kr
Från 80,50 kr
Från 37,50 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 192,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |