Stickad flamskyddad handske som tål kontaktvärme upp till 100°C, med en neoprenbeläggning i handflatan för ett säkert grepp. Idealisk för monteringsarbete som kräver både skär- och värmeskydd. Dessutom har den en vatten- och oljeavvisande handflata och är stickad med 13 gg para-aramidtråd.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 232,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 6 - 11 |
| Längd | 220-260 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.088 kg |
| Bunt vikt | 1.060 kg |
| Kartong vikt | 11.040 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 3 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 67,50 kr
Från 80,50 kr
Från 37,50 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 192,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |