Arbetshandske med bra fingertoppskänsla. Stickad med 15 gg. Nitrilskum med slät yta som ger utmärkt grepp på torra och fuktiga ytor. Material som andas för komfort hela dagen. Skydd mot kontaktvärme upp till 100°C. Brett utbud av storlekar betyder en perfekt passande handske för alla. Hudvänlig med Derma-test och Oeko-Tex certifikat.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 38,70 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 5 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 5 - 11 |
| Längd | 205-265 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.040 kg |
| Bunt vikt | 0.240 kg |
| Kartong vikt | 6.300 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 67,50 kr
Från 20,00 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 81,50 kr
Från 69,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |