Smidig skärskyddhandske (skärskydd B) med touchscreen funktion. Lämplig för precisionsarbete. Ultralätt tack vara 18 gg stickning och CRF® skärskyddsteknologi. Handflatedoppad med mjukt nitrilskum vilket ger utmärkt grepp på torra ytor. Förstärkt tumgrepp för ökad livslängd. Material som andas för bekväm användning hela dagen.
Skydd mot kontaktvärme upp till 100°C. Brett utbud av storlekar betyder en perfekt passande handske för alla. Hudvänlig med Derma-test och Oeko-Tex certifikat.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 129,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 5 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 5 - 11 |
| Längd | 210-270 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.056 kg |
| Bunt vikt | 0.348 kg |
| Kartong vikt | 7.700 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 38,70 kr
Från 67,50 kr
Från 20,00 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 81,50 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |