Smidig skärskyddhandske (D) lämplig för monteringsarbete. Ultralätt tack vare 15 gg stickning och CRF® skärskyddsteknologi. Heldoppad med mycket mjukt nitrilskum och belagd handflata för bästa grepp i feta och oljiga miljöer. Förstärkt tumgrepp för ökad livslängd. Skydd mot kontaktvärme upp till 100°C. Hudvänlig med Derma-test och Oeko-Tex certifikat.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 173,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 6 - 11 |
| Längd | 225-275 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.109 kg |
| Bunt vikt | 0.654 kg |
| Kartong vikt | 13.700 kg |
| Certifikat | Dermatest 2019 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 67,50 kr
Från 80,50 kr
Från 37,50 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 192,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |