En stickad handske i gul signalfärg för hög synlighet och för precisionsarbete i torra och fuktiga miljöer. Smidig och mjuk. Handsken kan användas på pekskärm och behöver därmed inte tas av och på för olika arbetsuppgifter. Nitrilskum-doppning samt med nitrilprickar i handflatan för extra bra grepp. 15 gg fiber för bekväm användning en hel dag.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 65,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 5 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 5 - 12 |
| Längd | 200-270 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.055 kg |
| Bunt vikt | 0.700 kg |
| Kartong vikt | 7.000 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 38,70 kr
Från 67,50 kr
Från 20,00 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 81,50 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |