Slitstark för många ändamål (level D/ANSI Cut A4) med särskild förstärkning mellan tumme och pekfinger och touchscreen-funktion. Slitstark och skonsam mot huden.
Handskarna är handdoppade i PU för att säkerställa hög fingertoppskänslighet och bra grepp i torra, fuktiga samt lätt oljiga förhållanden. Stickad i 13 gg polyester och elastan med en HPPE skärskyddsfiber. Hög tolerans mot nötning.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 161,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 12 | |
| 5 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | PK |
| Storlek | 5 - 12 |
| Längd | 200-280 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.073 kg |
| Bunt vikt | 0.900 kg |
| Kartong vikt | 9.770 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 5 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 38,70 kr
Från 67,50 kr
Från 20,00 kr
Från 59,00 kr
Från 69,00 kr
Från 81,50 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |