Ergonomisk, vattenavvisande vinterhandske i Microthan®+. Det slitstarka syntetlädret Microthan®+ ger ett extremt bra grepp tack vare diamant greppmönster. Det justerbara kardborrebandet ger en bra passform runt handleden och det mjuka fleecefodret värmer händerna.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 355,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 7 - 11 |
| Längd | 242-282 mm |
| Förpackning | 1 st |
| Vikt | 0.135 kg |
| Bunt vikt | 0.812 kg |
| Kartong vikt | 8.796 kg |
| Certifikat | ANSI/ISEA 105-2016 Abrasion 4 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 54,00 kr
Från 251,00 kr
Från 125,00 kr
Från 221,00 kr
Från 293,00 kr
Från 405,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |