Mjuk och bekväm textilhandske som andas. Lösare passform vid handleden tack vare den rullade kanten på mudden. Tillverkad av 13 gg nylon, dubbelstickad, utan några sömmar. Bra passform, bra fingertoppskänslighet. Minskar risken för kontaminering, fingeravtryck och repor på känsliga ytor. Perfekt för finmontering och inspektionsarbete i torra miljöer. Godkänd för livsmedelshantering
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 21,20 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 6 - 10 |
| Längd | 195-240 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.028 kg |
| Bunt vikt | 0.340 kg |
| Kartong vikt | 3.868 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 113,00 kr
Från 16,00 kr
Från 17,30 kr
Från 24,70 kr
Från 22,50 kr
Från 165,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |