Flexibel, skärskyddshandske med CRF®-teknik, nivå C. Förlängd mudd gör den lämplig i miljöer med risk för skärskador. Hög hållbarhet och nitrilprickar för bättre grepp. Godkänd för livsmedelshantering och Oeko-Tex-certifierad. Tål kontaktvärme upp till 100°C. Tydlig varselfärg för synlighet.
| Antal | 12 |
|---|---|
| Pris/st | 173,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 10 | |
| 11 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 9 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 6 - 11 |
| Längd | 230-285 mm |
| Förpackning | 12 st |
| Vikt | 0.065 kg |
| Bunt vikt | 0.780 kg |
| Kartong vikt | 9.100 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 113,00 kr
Från 16,00 kr
Från 17,30 kr
Från 24,70 kr
Från 22,50 kr
Från 21,20 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |