Exceptionellt mjuk pläd tillverkad av GRS-certifierad återvunnen polyester. En pläd som ger en touch av elegans till vilket utrymme som helst. Pläden är tvåfärgad med en färg på vardera sida. Langetterad söm och detalj i PU. Med måtten 130x170 cm är den perfekt att krypa upp i under kyliga nätter. Certifierad enligt GRS (Global Recycled Standard), GRS-certifieringen garanterar att hela leveranskedjan av de återvunna materialen är certifierad. Det totala återvunna innehållet baseras på produktens totala vikt. Denna produkt innehåller 100% GRS-certifierad återvunnen polyester. OEKO-TEX® STANDARD 100. 23.HCN.62731 Hohenstein HTTI.
• 2 i 1 design
• Tillverkad av hållbart rPET material
• Bekväm design
• Mycket mjuk vid beröring
• 320 g/m2
4.09 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 451,00 | 439,00 | 427,00 | 415,00 | 407,00 | 399,00 |
Grå
| Storlek | 170 x 130 x 0.5 cm |
| Vikt | 700g |
| Tryckyta | 200 x 120 mm |
| Material | rPET |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter |
| Spårbarhet | GRS |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1482 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 399,00 kr
Från 92,50 kr
Från 308,00 kr
Från 799,00 kr
Från 212,00 kr
Från 219,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |