Trucker 5-panelskeps är en klassisk truckerkeps med 100 g/m² polyesterjerseyskum framtill och ventilerande polyesternät baktill. Kepsen har en bekväm plastspänne för säker passform för en huvudomkrets på 58 cm, vilket ger en bekväm och skräddarsydd känsla.
0,50 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 28 |
| CO2-avtryck | 0,50 kg |
| Modell | Unisex |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | Jersey foam av 100% Polyester, 100 g/m2, Contrast fabric, Mesh av 100% Polyester |
| Förpackning | 160st |
| Bruttovikt | 11kg |
| Vikt | 10,45kg |
| Förpackning | 45x80x38cm |
| GTIN / EAN | 8713159209690 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 7930 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 49,00 kr
Från 48,00 kr
Från 63,00 kr
Från 77,00 kr
Från 59,00 kr