Denna nödradio är en 3-i-1 multifunktionell enhet som fungerar som AM/FM-radio, LED-belysning och bärbar batteriladdare.
Den kan användas i nöd- och överlevnadssituationer för att lysa upp mörka utrymmen och områden, ladda USB-enheter som mobiltelefoner, för att hålla dig uppkopplad och strömförsörjd, tillgång till AM/FM-radiofunktioner för musik, nyheter och mer.
Funktioner:
- Multibandstuner med AM och FM
- 3 LED-ljusstarka ficklampa med tryckknapp
- USB-mobiltelefon, iPhone, iPad, iPod, Amazon Kindle, Smartphones & MP3-laddare
- Inbyggda Ni-MH uppladdningsbara batterier (kan bytas ut av kunden)
- Stor solpanel i toppen av radion
- Högkvalitativ dynamisk högtalare
Specifikationer:
- Mått: 130 x 50 x 60 mm
- Vikt: 0,25 kg (ca)
- Frekvensområde: AM: 520-1710 KHz & FM: 87-108MHZ
- Arbetsspänning: 2,7- 4,2V, signal-brusförhållande: 30 (dB)LED
- Strömkälla: 2000 mAh/3,6V 18650 litiumbatteri
Inkluderar:
- 1 x Solar Handvev Självdriven LED-radio
- 1 x DC-kabel
- 1 x USB-laddningskabel
- 1 x USB-omvandlare
- 1 x Användarmanual
| Antal | 100 | 250 | 1000 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 307,00 | 300,00 | 297,00 |
Svart (01)
| Material | ABS |
| Höjd | 60 mm |
| Bredd | 50 mm |
| Längd | 130 mm |
| Storlek | 50 mmx60 mmx130 mm |
| ProduktVikt (Netto/i kartong) | 0.25/12 |
| Paketerad i kartong | Ja |
| Kartongstorlek | 32 cmx32 cmx31 cm |
| Leveranstid | Ca 3 arbetsveckor |
| Ursprungsland | Kina |
| Certifikat | RoHS 2.0 Directive (EU) 2015/862, EN 55032:2015, EN 55035:2017 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 15,40 kr
Från 209,00 kr
Från 17,40 kr
Från 999,00 kr
Från 19,55 kr
Från 428,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |