Den isolerade kaffemuggen Ellipse på 350 ml är tillverkad av rostfritt stål och är läckagesäker och håller drycker varma i upp till fyra timmar eller kalla i upp till åtta timmar. Med en kompakt kapacitet på 350 ml ryms den lätt i väskor och de flesta mugghållare. Den breda öppningen gör det enkelt att lägga i isbitar och utsidan håller sig sval och torr vid beröring oavsett temperaturen på insidan. BPA-fri.
1,34 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 38 |
| CO2-avtryck | 1,34 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | Rostfritt stål, Polypropen (PP), Silicon Plast |
| Diameter | 7cm |
| Storlek | 7 x 17,8 x 7 x Ø 7 cm |
| Förpackning | 16st |
| Bruttovikt | 4,5kg |
| Vikt | 4kg |
| Förpackning | 30x30x21cm |
| GTIN / EAN | 8713159763659 |
| GPSR-Information | Mepal B.V. Aalsvoort 101 7241MB Lochem The Netherlands info@mepal.com +31 (0)573 820800 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 0 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 139,00 kr
Från 149,00 kr
Från kr
Från 175,00 kr
Från 149,00 kr