Ge dig ut i friska luften med Baltimore picknickpläd. Den har en mjuk fleeceyta för optimal komfort och en vattenavvisande PEVA-baksida som skyddar mot fukt och kyla. Pläden erbjuder ett långt handtag vilket gör den enkel och bekväm att bära med sig, samt en praktisk ficka med dragkedja perfekt för nycklar, mobil eller det du vill ha nära till hands. Storlek 150x130cm. Denna produkt är tillverkad av RCS-certifierad återvunnen polyester. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 47 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• Lätt att ta med sig
• Hopvikbar design
• Perfekt för utomhusaktiviteter
• Med detaljer i PU
• Vattenavvisande baksida
5.46 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 349,00 | 340,00 | 331,00 | 321,00 | 315,00 | 309,00 |
Svart
| Storlek | 150 x 130 x 1 cm |
| Vikt | 610g |
| Tryckyta | 140 x 60 mm |
| Material | Polyester,PU |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2886 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 279,00 kr
Från 375,00 kr
Från 158,00 kr
Från 189,00 kr
Från kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |