Tekniskt och andningsbart tyg. En kombination av två polyestertyger: Huvudtyg i Birds Eye, sidopaneler och innerärm i mikroperforerat tyg. Rundhalsad med invändigt förstärkta sömmar. Avtagbar etikett.
1,22 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 16 |
| CO2-avtryck | 1,22 kg |
| Modell | Male |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Mesh i luftigt och svalkande material av 100% Polyester, 140 g/m2, Contrast fabric, Mesh i luftigt och svalkande material av 100% Polyester, 140 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 8kg |
| Vikt | 7,6kg |
| Förpackning | 36x49x23cm |
| GTIN / EAN | 8713159679295 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 176 |
| M | 326 |
| L | 188 |
| XL | 51 |
| 2XL | 90 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 228,00 kr
Från 228,00 kr
Från 256,00 kr
Från 274,00 kr
Från 867,00 kr