Sporthandduk tillverkad av mikrofiber och delvis återvunna PET-flaskor. Lätt och kompakt. Dess unika frottéstruktur kan absorbera mer vatten och torkar tre gånger snabbare än en traditionell handduk. Perfekt för utomhusaktiviteter, sport och resor. Denna storlek är utmärkt att använda till resan eller gymmet. Denna produkt är tillverkad av GRS-certifierad återvunnen PET. GRS (Global Recycled Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 52 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• Tillverkad av återvunna material
• Rpet sporthandduk
• Återvunnen polyester
• Perfekt för utomhusaktiviteter
• Kan tvättas i maskin
3.53 KG
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 1500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 168,00 | 164,00 | 159,00 | 155,00 | 152,00 | 149,00 |
Grå
| Storlek | 140 x 70 x 1 cm |
| Vikt | 320g |
| Tryckyta | 70 x 50 mm |
| Material | rPET |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter |
| Spårbarhet | GRS |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 4035 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 119,00 kr
Från 329,00 kr
Från 253,00 kr
Från 534,00 kr
Från 42,10 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |