Denna handduk är perfekt för soliga dagar på stranden, båten eller vid poolen. Den har ett klassiskt tvåfärgat randigt mönster och är tillverkad av GRS-certifierad återvunnen bomull. Kvaliteten på 450 GSM ger ideal uppsugningsförmåga och mjukhet. Storlek 80x160 cm. Ansvarsfullt tillverkad i Portugal. Denna produkt är tillverkad av GRS-certifierad återvunnen bomull. GRS (Global Recycled Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 50 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• Bekväm design
• Lätt att ta med sig
• Tillverkad av återvunnen bomull
• Perfekt för utomhusaktiviteter
• 450 g/m2
4.8 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 437,00 | 426,00 | 414,00 | 402,00 | 395,00 | 387,00 |
Ljusblå
| Storlek | 160 x 80 x 0.5 cm |
| Vikt | 576g |
| Tryckyta | 200 x 120 mm |
| Material | Återvunnen bomull |
| Ursprungsland | PRT |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | GRS |
| Social Compliance | SMETA |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1729 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 119,00 kr
Från 329,00 kr
Från 534,00 kr
Från 156,00 kr
Från 181,00 kr
Från 220,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |