Unisex lättviktsjacka i avslappnad passform tillverkad av 100% återvunnen polyester i 70 G/M². Jackan har en justerbar huva med elastiskt snöre, en omvänd dragkedja framtill och fickor. Alla blixtlås har extra dragkedjor i matchande färg. Muddarna är helt elastiska. Jackans baksida är något längre och rundad nedtill. Nederkant med elastisk snodd och stoppare. Fluor/PFAS-fri vattenavvisande impregnering. Användningen av äkta återvunnet och ekologiskt material samt påståenden om miljöpåverkan garanteras med hjälp av AWARE, en fysisk spårare och blockkedjeteknik. Genom att skanna QR-koden får du tillgång till ett särskilt digitalt produktpass. 2% av intäkterna från varje såld produkt kommer att doneras till Water.org. Denna produkt är certifierad enligt OEKO-TEX® STANDARD 100.
• Återvunnen polyester
• Fullständigt spårbar och blockkedjeverifiering av AWARE?
• Digitalt produktpass och uppgifter om miljöavtryck
• Fluor/PFAS-fri vattenavvisande impregnering
Till digitalt produktpass »
10.07 KG
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 400,00 |
Svart
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| XXXL | |
| 4XL | |
| 5XL |
| Storlek | 82 x 79 x 0.5 cm |
| Vikt | 274.5g |
| Tryckyta | 100 x 70 mm |
| Material | 100% återvunnen polyester |
| Ursprungsland | CHN |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://wear-iqoniq.com/contact/ product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande XXS | 5 |
| Nuvarande XS | 365 |
| Nuvarande S | 1056 |
| Nuvarande M | 1526 |
| Nuvarande L | 1229 |
| Nuvarande XL | 604 |
| Nuvarande XXL | 323 |
| Nuvarande XXXL | 116 |
| Nuvarande 4XL | 15 |
| Nuvarande 5XL | 11 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 299,00 kr
Från 299,00 kr
Från 593,00 kr
Från 912,00 kr
Från 502,00 kr
Från 1368,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |