Delgado Softshell w från Matterhorn är en vindtät och vattenavvisande damsoftshelljacka med Nanotex- ytbehandling för extra skydd mot väta. Utrustad med två sidfickor och en bröstficka. Delgado Softshell w från Matterhorn är en funktionell och stilren damsoftshelljacka, perfekt för var ierande väderförhållanden. Tillverkad i polyester och behandlad med Nanotex-teknologi, erbjuder jack an ett överlägset skydd mot vind och regn. Med två praktiska sidfickor och en bröstficka har du allt id tillgång till förvaring av dina nödvändigheter. Delgado Softshell w är ett idealiskt val för kvin nor som söker en pålitlig och bekväm jacka för både arbete och fritid, där väderskydd och komfort är avgörande.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 565,00 |
Black
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 34 | |
| 36 | |
| 38 | |
| 40 | |
| 42 | |
| 44 |
| Material | 100% Polyester |
| Modell | Female |
| Ursprungsland | China |
| Tvättråd | 40°C,Do not bleach,Do not tumble dry,Do not iron,Do not dry clean |
| Vattenpelare | 5 000 mm BIONIC |
| OEKO-TEX | SE 21-276 |
| Breathability | 3 000 g/m²/24h |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| 34 | 23 |
| 36 | 2 |
| 38 | 67 |
| 40 | 60 |
| 42 | 55 |
| 44 | 25 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 1368,00 kr
Från 1186,00 kr
Från 1368,00 kr
Från 1325,00 kr
Från 1079,00 kr
Från 1460,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |