Unisex hoodie i ekologisk bomull och återvunnen polyester. Ficka i kängurustil. Foder i enkeljersey i huvan. Runda justerbara dragsnoddar och broderade öljetter. Ärmslut och midja i 2x1 ribbat tyg. Styckförpackad i återvunnen förpackning. Den manliga modellen är 185 cm och bär storlek L, den kvinnliga modellen är 168 cm och bär storlek S.
4,95 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 31 |
| CO2-avtryck | 4,95 kg |
| Modell | Unisex |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Stickad av 57% Ekologisk bomull och 8% Bomull och 21% Återvunnen polyester och 14% Polyester, 300 g/m2 |
| Förpackning | 25st |
| Bruttovikt | 14kg |
| Vikt | 13kg |
| Förpackning | 53x35x49cm |
| GTIN / EAN | 8713159639725 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| XS | 32 |
| S | 155 |
| M | 284 |
| L | 364 |
| XL | 109 |
| 2XL | 82 |
| 3XL | 37 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 159,00 kr
Från 159,00 kr
Från 502,00 kr
Från 619,00 kr
Från 454,00 kr