Kortärmad funktions T-shirt med rund halsringning och dolda sömmar. T-shirt med smal passform. Andningsbart tyg som är lätt att tvätta och torka. Borttagbar etikett. Tekniskt tyg. UV-skydd. Modellen är 174 cm och bär storlek S.
6,92 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 16 |
| CO2-avtryck | 6,92 kg |
| Modell | Female |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Piké stickad av 100% Polyester, 150 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 6kg |
| Vikt | 5,7kg |
| Förpackning | 33x44x18cm |
| GTIN / EAN | 8713159622994 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 120 |
| M | 11 |
| L | 0 |
| XL | 28 |
| 2XL | 34 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 89,00 kr
Från 49,00 kr
Från 89,00 kr
Från 49,00 kr