T-shirten Lucas med oversized passform kombinerar en modern silhuett med ett mer hållbart hantverk. Den är tillverkad av 100 % OCS-certifierad ekologisk bomull och ger en mjuk och andningsbar känsla och exceptionell komfort. Oversize-passformen ger en modern look som är perfekt för en enkel vardagsstil. Varje bit har en spårare från Aware, vilket säkerställer full transparens i dess ansvarsfulla produktionsresa.
0,89 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 49 |
| CO2-avtryck | 0,89 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Single jersey av 100% Ekologisk bomull, 260 g/m2 |
| Förpackning | 40st |
| Bruttovikt | 11kg |
| Vikt | 10,45kg |
| Förpackning | 59x41x22cm |
| GTIN / EAN | 8713159753230 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®BSCI,Wrap Gold |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 306 |
| M | 461 |
| L | 373 |
| XL | 221 |
| 3XL | 40 |
| 3XS | 19 |
| 4XS | 18 |
| XXS | 39 |
| XS | 54 |
| XXL | 86 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 89,00 kr
Från 49,00 kr
Från 89,00 kr
Från 49,00 kr