Tillverkad av 100 % GRS-certifierad återvunnen bomull på 270 g/m². Tygväskan Florida garanterar ett mer ansvarsfullt och hållbart val för dina dagliga behov. Med en kapacitet på hela 14 liter och 30 cm långa handtag är den perfekt för att bära matkassar, böcker eller andra vardagliga saker utan ansträngning.
1,32 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 67 |
| CO2-avtryck | 1,32 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | Bomull |
| Storlek | 38 x 42 x 9 cm |
| Förpackning | 80st |
| Bruttovikt | 15kg |
| Vikt | 14,25kg |
| Förpackning | 39x57x31cm |
| GTIN / EAN | 8713159668299 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | GRSBSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 12239 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 139,00 kr
Från kr