1,5m/60inch återvunnet plastband i återvunnen plast med returtryckknapp, för fitness och mode. Höljet är tillverkat av RCS-certifierad återvunnen ABS-plast, glasfiber och FSC® 100% bambu. Totalt återvunnet innehåll: 64% baserat på total produktvikt. RCS-certifiering garanterar en helt certifierad leveranskedja för de återvunna materialen. Bandet är 8mm brett och kan dras in med hjälp av en knapp. Levereras i FSC®-mixförpackning.
0.09 KG
| Antal | 1 | 500 | 2500 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 21,00 | 20,00 | 19,00 |
Vit
| Storlek | 1.6 x ø 5.2 cm |
| Vikt | 20.5g |
| Tryckyta | 35 x 35 mm |
| Material | Återvunnen ABS,Glasfiber |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Certifikat för Recycled Claim Standard |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | SMETA |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2338 |
| Nästa Leverans : 2026-04-23 | 5000 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 9,10 kr
Från 53,00 kr
Från 46,00 kr
Från 53,00 kr
Från 802,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |