Kortärmad T-shirt i återvunnen CONTROL-DRY-polyester. Rund halsringning med matchande dolda sömmar. ECO-logotypetikett på ärmen. Förpackning i återvunnet material. Borttagbar ECO-etikett. Förpackning i återvunnet material. Tekniskt tyg. Modellen är 115 cm och bär storlek 5/6.
0,73 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 37 |
| CO2-avtryck | 0,73 kg |
| Modell | Kids |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Interlock stickad av 47% Återvunnen polyester och 53% Polyester, 135 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 4kg |
| Vikt | 3,8kg |
| Förpackning | 36x27x17cm |
| GTIN / EAN | 8713159618485 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| 4 | 15 |
| 8 | 0 |
| 12 | 9 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 449,00 kr
Från 129,00 kr
Från 149,00 kr
Från 299,00 kr
Från 89,00 kr
Från 129,00 kr