Multifunktionell arbetsväst med hög krage. Dragkedja framtill med stropp och kardborreknäppning. En yttre telefonficka på höger sida. Två kilförsedda fickor framtill och sidoöppningar. Två små pennfickor. En innerficka med kardborreknäppning. Ficka med dragkedja. Förlängt bakstycke. Justerare med kardborrefäste.
3,71 kg
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 16 |
| CO2-avtryck | 3,71 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Vävd av Polyester Bomull, 200 g/m2 |
| Förpackning | 20st |
| Bruttovikt | 11kg |
| Vikt | 10,5kg |
| Förpackning | 39x60x45cm |
| GTIN / EAN | 8713159761662 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 120 |
| M | 380 |
| L | 459 |
| XL | 300 |
| 2XL | 160 |
| 3XL | 100 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 299,00 kr
Från 129,00 kr
Från 149,00 kr
Från 449,00 kr
Från 449,00 kr
Från 89,00 kr